ВІЙНА В УКРАЇНІ ТА НАШІ ЗАВДАННЯ

Зображення оригіналу маніфесту

Злочинна війна в Україні є продовженням низки військових конфліктів, які стали прямим результатом буржуазної контрреволюції в СРСР і країнах Східної Європи. Ця війна — кривава плата за руйнування робітничих держав, торжество тимчасово перемігшого капіталізму.

Розпочата 24 лютого 2022 року т. зв. «спеціальна військова операція» несе в собі страшну руйнівну властивість, будучи за своєю соціально-економічною природою не тільки неминучим наслідком капіталізму, а й прямим породженням імперіалізму з його глобальними протиріччями та вічним прагненням до поділу та переділу світу шляхом світових війн. Саме тому розпочавшись на українському театрі бойових дій, СВО із самого початку набула характеру протиборства Росії та НАТО і має тенденцію до переростання в їхнє пряме військове зіткнення аж до застосування ядерної зброї, тобто. аж до перетворення на справжню третю світову війну. Крім того, бійня в Україні вже ввела світову економіку в нову кризу, і на відміну від кривавої війни, війна економічна триватиме і після того, як одна зі сторін зазнає в Україні військової поразки. Таким чином, у справжню війну прямо чи опосередковано залучаються усі народи світу.

Ця війна підготовлялася всім перебігом попереднього історичного розвитку, котрій були характерні поточне протистояння імперіалістів КНР і США за світову гегемонію. Важливою частиною цього нового переділу є сутичка імперіалістів Росії та країн НАТО за контроль над колишніми радянськими республіками, особливо над Україною та Білоруссю. Ескалація міжнаціональних конфліктів, спроби економічно прив’язати колишні радянські республіки до Євросоюзу та до блоку НАТО – все йде в хід для того, щоб відірвати від російського імперіалізму залежні від нього країни СНД, щоб ізолювати імперіалістичну Росію, оточити її військовими базами НАТО та закріпити її залежність підпорядковане становище. Водночас, російські імперіалісти, граючи на протиріччях усередині українського суспільства, розіграли карту самовизначення, анексували Крим. І далі почали активні бойові дії в Сирії та інших країнах, перейшовши до активного агресивного захисту інтересів російського капіталу в усьому світі. 

Це загострення міжімперіалістичного протистояння викликало новий виток гонки озброєнь та нагнітання мілітаризму. В результаті значно посилився не лише військовий потенціал країн НАТО, а й російські імперіалісти, спираючись на радянську науково-промислову спадщину, створили смертоносний потенціал, який багаторазово перевершив частку Росії у світовій економіці.

Разом з цими основними економічними причинами як в Україні, так і в Росії склалися особливі умови та передумови цієї війни, і в першу чергу політичні кризи правлячих режимів в обох країнах, що підштовхнули як Путіна, так і Зеленського до нагнітання націоналізму та військової істерії з метою відволікання народних мас від боротьби за свої реальні права та інтереси. Обидва режими були зацікавлені в загостренні міжімперіалістичних протиріч ще й тому, що тим самим досягалося роз’єднання і націоналістичне обдурювання трудящих під брехливими гаслами захисту своєї нації та своєї вітчизни, що супроводжуються дзвінкими шовіністичними фразами та найганебнішим буржуазним брехнею. Війна в Україні ведеться не заради звільнення мешканців, а для захоплення та контролю над ресурсами та територіями. На території України від Харкова до Одеси є безліч ресурсів, що представляють для російської олігархії прямий економічний інтерес.

Російський імперіалізм та його мета

Розв’язав цю війну російський імперіалізм. Основною передумовою війни стало те, що російський капіталізм, компрадорський і залежний у 90-х роках минулого століття, дуже швидко пройшов стадію початкового накопичення капіталу і вступив у період імперіалізму. Російський імперіалізм багато в чому суттєво відрізняється від американського, а також від імперіалізму інших країн. За рівнем залежності Росії від світового імперіалізму як у галузі засобів виробництва, так і цілого ряду найважливіших товарів у таких галузях, як машинобудування і особливо верстатобудування, автопром та авіапром, хімія та електроніка, насінництво та інші робить його схожим на імперіалізм царського зразка, але це саме імперіалізм, у якому зміну убогої конкуренції дев’яностих років минулого століття прийшла монополія, що є найглибшу економічну основу імперіалізму. 

І хоча російський імперіалізм спирається в основному на невеликий сегмент важкої промисловості, успадкований від СРСР, на видобуток та експорт сировини, на телекомунікації та торгівлю, цього виявилося цілком достатньо для підпорядкування всієї внутрішньої та зовнішньої політики панування державно-монополістичних об’єднань. Ця монополізація перетворила ельцинську півколонію на імперіалістичного хижака, який відстоює свої інтереси у протиборстві з імперіалістами США та інших країн НАТО у всьому світі під фальшивими гаслами боротьби за багатополярний світ та більш справедливий устрій. І хоча російська економіка займає лише шосте місце у світі, проте російський імперіалізм має особливу вагу за рахунок свого військового потенціалу. Звідси його особлива агресивність і схильність до «маленьких переможних війн». Характерними проявами цього курсу стали приєднання Криму, військові та військово-поліцейські операції у Сирії, країнах Центральної Африки, Казахстані.

Все це закономірно призвело до подальшого загострення міжімперіалістичних протиріч і нагнітання військової істерії з обох сторін. 

У той же час до кінця свого двадцятиліття путінський режим прийшов у стан кризи. Усі основні передвиборчі обіцянки Путіна, такі як подвоєння російського ВВП та реіндустріалізація Росії, були провалені, а реальні доходи населення скорочувалися кілька років поспіль. Слабкість правлячого режиму виявилася в наростаючих проявах фашизації, таких як:

— придушення народних виступів проти корупції Путіна та його чиновників;

— розгром організацій ліберальної буржуазії та придушення правозахисних ініціатив;

— повне перекриття доступу несистемної опозиції до виборів;

— Ліквідація свободи зборів під приводом антиковідних заходів.

На думських виборах у вересні 2021 року Центрвиборчком ледве нарахував путінської партії «Єдина Росія» 49% голосів по загальнофедеральній окрузі. У цих умовах російський імперіалізм став перед спокусою підняти свою популярність за рахунок нової «маленької переможної війни» тепер уже в Україні.

Путінська пропаганда довго намагалася виправдати цю агресію звільненням народу Донбасу та денацифікацією України, тоді як насправді:

— саме путінський режим саботував волевиявлення Донбасу на референдумі 11 травня 2014 року;

— Саме путінський режим весь цей час однією рукою надавав Донбасу гуманітарну допомогу, а іншою — душив і знищував усі прогресивні та незалежні сили Донбасу, замінюючи їх своїми слухняними та безпринципними маріонетками та старанно вихолощуючи народно-демократичний характер визвольного руху 2014 року. Біженці з Донбасу – кваліфіковані робітники-шахтарі – використовувались російським капіталом як наддешева робоча сила на шахтах Кузбасу.

— власність Донбасу планомірно переходила під контроль Російського капіталу;

«Кохання» до Донбасу та бажання денацифікувати Україну прийшли до Путіна лише після поглинання Криму, коли агресивні апетити російських монополій розгорілися до претензій на багатства України. До цього додалося прагнення «повторити 2014 рік», коли майже безкровне приєднання півострова дозволило режиму на кілька років осідлати зростання національної гордості росіян та тимчасово знешкодити опозицію, щоб повторити на майбутніх президентських виборах результат десятирічної давності.

Таким чином, «звільнення Донбасу» — це лише привід, а насправді війна йде заради вигоди російських монополій, заради нових територіальних захоплень та заради збереження влади та багатств правлячої кліки російської буржуазії на чолі з Путіним. Це війна за право російського імперіалізму вчиняти такі самі військові злочини, які імперіалісти США і країн НАТО робили в Югославії, Іраку, Афганістані, Лівії та Сирії, а армія Ізраїлю — в секторі Газа і на території сусідніх арабських держав. Під розмови про багатополярний світ та відновлення загальних принципів колективної безпеки та міжнародного права російський імперіалізм намагається на українській землі звести рахунки з імперіалістами США та країн НАТО, обстоюючи своє право на свавілля, агресію та військовий диктат на користь російських монополій. Показово, що одним із перших, що зробили російські “визволителі” з жителями Донбасу, це запровадили повну мобілізацію для мешканців ЛДНР, іншими словами відправили практично все чоловіче населення до міжімперіалістичної м’ясорубки за інтереси російського капіталу.

Роль українських капіталістів

Військові дії розпочалися з інтервенції російських військ, але відповідальність за цю криваву бійню лежить не лише на Путіні та імперіалістах країн НАТО, а й на українській олігархії, яка використовує ультраправих у своїх інтересах. 

Правлячі кола і українська буржуазія, що стоїть за ними, зрадили український нейтралітет, а протиборство проросійського та прозахідного угруповань українського олігархату закінчилося перемогою останньої.

Імперіалізм країн НАТО та його цілі

Поряд із РФ відповідальність за цей конфлікт лежить на урядах країн НАТО та частини Євросоюзу. Саме вони після загибелі СРСР замість розпуску НАТО збільшили кількість його членів із 12 до 28 держав. 

Це протистояння як імперіалістів країн НАТО, так і імперіалістів РФ, протистояння контролю над усім світом. Саме за право встановлювати військовим шляхом свої порядки та нав’язувати суверенним народам свою імперіалістичну волю йде сьогодні війна в Україні. Так само як і економічна війна санкцій та контрсанкцій, війна за уми та почуття людей, у якій імперіалісти з обох боків готові піти на будь-які жертви, будь-які кризи та тяготи задля поразки свого конкурента. Усупереч усім красивим деклараціям це міжімперіалістичне протиборство йде аж ніяк не заради України як такої, але заради права тих чи інших імперіалістів володіти світом, зневажати всі норми міжнародного права та нав’язувати силою зброї та економічної блокади свою волю іншим народам.

СВО як злочин імперіалізму

СВО свідчить про глибоку та системну кризу російського імперіалізму та держави на всіх рівнях. В силу цього СВО із самого початку була військовим злочином та кривавою авантюрою, приреченою на поразку.

Людських ресурсів також відчайдушно не вистачає: указ про мобілізацію є переконливим підтвердженням цього. 

В результаті замість «маленької переможної війни» вийшла затяжна, руйнівна та кривава бійня з небувалими руйнуваннями, з величезними втратами та з зовсім непередбачуваними наслідками. Російська агресія закономірно призвела до прямо протилежних результатів — ще ніколи націоналізм і мілітаризм не були в Україні в такій силі, як сьогодні.

Жителі Донбасу вже втратили за 8 місяців СВО більше, ніж за 8 попередніх років конфлікту, і ніхто не знає, скільки ще доведеться їм втрачати та терпіти за своє уявне визволення.

Якщо саме початок СВО було великим прорахунком і злочином російського імперіалізму, ще більш злочинної і помилковою є подальша ескалація цієї війни. 

Війна в Україні та її наслідки

Війна в Україні має далекосяжні наслідки, які докорінно змінюють становище у всьому світі.

Російське вторгнення в Україну дозволило імперіалістам країн НАТО загалом виграти війну за громадську думку. В результаті Росія постала перед усім світом як агресор, а Україна як жертва агресії. У результаті імперіалістам вдалося підняти хвилю ненависті до Росії, домогтися неможливого колись зростання військових витрат і подальшого розширення НАТО. Тим самим путінська авантюра призвела до різкого зростання шовінізму та мілітаризму у всьому світі.

Іншим важливим наслідком цієї війни стала загибель колишньої моделі глобалізації світової економіки, розпад і перебудова основних світогосподарських зв’язків та поява нової глобалізації, пов’язаної з наростаючим поділом всього світу на блоки, що конкурують, серед яких можна умовно виділити проамериканський, прокитайський і проросійський. Ця нова глобалізація має своїм основним наслідком зростання дорожнечі основних продуктів харчування та товарів споживання, а також явища кризи та рецесії, що вразили тією чи іншою мірою всі країни світу. В цілому це означає настання нового етапу загальної кризи імперіалізму, що загрожує серйозними потрясіннями.  

Економічна війна санкцій та контрсанкцій сильно вдарила по трудящих у США та країнах Євросоюзу. Зростання цін на газ, електрику та опалення, а також інфляція, економічний спад та інші кризові явища викликали сильний рух протесту. З настанням зими цей рух має тенденцію до подальшого розвитку. У найближчій перспективі воно здатне завдати поразки тим силам, які несуть безпосередню відповідальність за ескалацію економічної війни. В іншому цей протестний рух дуже обмежений, по-перше, нагнітанням антиросійських настроїв і слабкістю та епізодичністю проявів антивоєнного протестного руху в Росії, а, по-друге, відсутністю реальної політичної альтернативи диктатурі тієї імперіалістичної буржуазії, яка націлена на продовження протистояння з імперіалістами Росії шляхом підтримки режиму Зеленського.

Це випробування показало як слабкість, і силу світового комуністичного і лівого руху. Опортуністична його частина остаточно зрадила пролетарський інтернаціоналізм і прямо стала на бік «своїй» буржуазії. З іншого боку, остаточна зрада опортуністів сприяло політичному самовизначенню та зближенню партій та організацій, що стоять на революційних та інтернаціоналістських позиціях. Таким чином створюються нові небувалі раніше можливості для консолідації та активізації революційної альтернативи імперіалізму, яка могла б спертися на підйом робочого та протестного руху в усьому світі, особливо в країнах НАТО.

У Росії та Україні цей процес відбувається повільніше з цілої низки причин, зокрема через поліцейський диктат і закручування гайок. Але чим більше правлячі режими в Росії та Україні закручують гайки, тим більша небезпека революційного вибуху.

Загалом не підлягає сумніву, що війна в Україні та її глобальні наслідки втягують Росію, Україну та цілу низку країн НАТО до нової революційної ситуації — першої глобальної революційної ситуації нашого століття. Чи народиться з цієї революційної ситуації нова революція — залежить від здатності та готовності пролетаріату до нових соціально-економічних та політичних перетворень і багато в чому визначається революційною частиною сучасного комуністичного руху.

СВО та російський комуністичний рух

Ця війна, таким чином, є суто імперіалістичною, несправедливою та загарбницькою як з боку РФ, так і з боку країн НАТО. Це війна кількох майже однакових імперіалістичних розбійників, у якій воюють не прогрес проти реакції, а два імперіалістичні реакціонери, і воюють вони не проти «укрофашизму» або путінського тоталітаризму, — вони воюють за новий переділ світу і за збереження влади найреакційніших кіл у обох воюючих країнах, за декомунізацію та фашизацію як у Росії, так і в Україні. Обидві групи воюючих країн анітрохи не поступаються одна одній у пограбуваннях, звірствах та нескінченних жорстокостях війни. Однак при всій відмінності їхніх імперіалістичних інтересів є в них і одна спільна мета, а саме: обдурити широкі народні маси та відвернути їхню увагу від єдиної справді визвольної війни, саме громадянської війни трудящих проти буржуазії як «своєї» країни, так і «чужих» країн .

Але чим старанніше намагаються уряди і буржуазія всіх країн роз’єднати простих трудящих і нацькувати їх один на одного, чим лютіше застосовується для цієї мети система «військових порядків» і військової цензури, — тим важливіший обов’язок справжніх комуністів-інтернаціоналістів і всіх прогресивних сил відстояти наше класове. , наш інтернаціоналізм, наші демократичні та соціалістичні переконання проти розгулу шовінізму.

З почуттям глибокої гіркоти доводиться констатувати, що багато так звані комуністичні та ліві партії протиборчих країн (Росії, України, держав Євросоюзу, США та НАТО) цього завдання не виконали, а поведінка лідерів цих партій є прямою зрадою справі соціалізму. Эти партии не противопоставили себя преступному поведению правящих буржуазных режимов своих стран, а, напротив призвали своих сторонников подчинить свою позицию позиции империалистических правительств.

Ответственность за это опорочивание имени социализма в нашей стране ложится прежде всего на КПРФ как самую многочисленную и влиятельную партию, называющих себя коммунистической, не говоря уже о придворных социалистах «Справедливой России» и других партий и движений, следующих за этими национал-шовинистами и оппортунистами (РКРП, РПР, КПКР, ОКП). Сегодня все они надсаживаются изо всех сил, призывая к войне до победного конца, к сплочению вокруг путинского правящего режима и к борьбе с врагами этого режима, которых они именуют предателями и изменниками, «пятой колонной», в надежде выторговать для себя тёплые места в государственном аппарате.

Но нельзя оправдать и тех левых, которые обманывают себя и других формальной констатацией российской интервенции и на этом основании приписывают империалистической войне освободительный характер со стороны так называемых «демократий» Запада и якобы единого украинского народа. Эта война имеет общемировые корни, она была предопределена всем предшествующим развитием империализма, и Вашингтон, Брюссель и Киев также несут за нее ответственность, как и Москва. При этом мы подчёркиваем, что российские коммунисты должны первую очередь сосредоточиться на борьбе против российской интервенции в Украину.

Худшую услугу коммунистическому движению оказывают и те колеблющиеся между оппортунистами и революционными интернационалистами люди, занимающие позиции, ортодоксальные на словах и совершенно оппортунистические на деле. Признавая на словах империалистический характер войны, они смотрят на целое через призму его части, фактически оправдывая путинскую агрессию освобождением Донбасса и иллюзией денацификации Украины. Отдавая должное традиционной антипутинской риторике, эти люди вводят трудящихся России в заблуждение ложными фразами о том, что путинский режим будто бы действительно ведёт в Украине войну с фашизмом. Эти горе-коммунисты работают на обеспечение фактического классового мира именно в тот момент, когда путинская авантюра неминуемо двигает Россию к новой революционной ситуации, а на плечи граждан России падают всё новые жертвы и тяготы. Такое поведение представляет собой верх предательства, потому что в наши дни любая борьба с фашизмом немыслима без борьбы с капитализмом, который неминуемо порождает фашизм как свой естественный и неизбежный продукт. При этом эти люди любят оправдывать свой центризм слабостью российского рабочего класса, который, по их мнению, всё ещё остаётся классом в себе и не является якобы субъектом современной политики. Да, нелегко стать «субъектом политики» с такими «вождями»!

Особенно хотелось бы отметить реакционный характер использования лозунга борьбы с фашизмом современными оппортунистами и центристами. Данный лозунг указанные организации ставят как идеологическое оправдание поддержки (пусть, порой, и критической) своего империализма, который якобы “борется с фашизмом” или “фашизмом на экспорт”. В действительности по степени фашизации российский режим прошел за последние 8 лет большой путь и сегодня может быть вполне сопоставим со своими украинскими братьями-близнецами. Поддерживать же российский “полуфашизм” якобы потому что он борется с украинским на “две трети фашизмом” есть издевательство над интернационализмом, верх лукавства или политической близорукости, изощренная псевдоантифашистской риторикой социал-шовинистическая линия.  

Сегодня мы должны прямо признать этот глубокий кризис российского коммунистического движения. Однако мы заявляем, что этот крах ни коим образом не является крахом коммунистической идеи как таковой. Это крах того оппортунизма, причём как откровенного, так и половинчатого, который вырос на почве относительно мирной полосы трёх последних десятилетий буржуазной диктатуры в её относительно демократической форме с многочисленными легальными и парламентскими соблазнами.

Да, с чувством великого сожаления приходится признать, что в России, которая чуть больше ста лет назад стала родиной большевизма и дала человечеству хотя и не бесспорный, но бесценный опыт СССР, в современной России не нашлось ни одной крупной левой или рабочей организации, которая осмелилась бы прямо и открыто осудить путинскую кровавую авантюру в Украине.

Но в рядах небольших действующих коммунистических и левых организаций нашлось немало людей, готовых и способных поднять и отстаивать знамя пролетарского интернационализма. И эти люди готовы собраться под этим знаменем, чтобы сделать всё возможное для борьбы с этой войной, с капитализмом и с империализмом как в своей стране, так и во всём мире. Сегодня для этого необходимо решение следующих задач.

Відповідальність за це зневажання імені соціалізму в нашій країні лягає насамперед на КПРФ як найчисленнішу і впливову партію, що називають себе комуністичною, не кажучи вже про придворних соціалістів «Справедливої ​​Росії» та інших партій і рухів, що йдуть за цими націонал-шовіністами та опортуністами ( РКРП, РПР, КПКР, ОКП). Сьогодні всі вони насаджуються щосили, закликаючи до війни до переможного кінця, до згуртування навколо путінського правлячого режиму і боротьби з ворогами цього режиму, яких вони називають зрадниками і зрадниками, «п’ятою колоною», сподіваючись виторгувати собі теплі місця у державному апараті.

Але не можна виправдати і тих лівих, які дурять себе та інших формальною констатацією російської інтервенції і на цій підставі приписують імперіалістичній війні визвольний характер з боку так званих «демократій» Заходу та нібито єдиного українського народу. Ця війна має загальносвітове коріння, вона була зумовлена ​​всім попереднім розвитком імперіалізму, і Вашингтон, Брюссель та Київ також несуть за неї відповідальність, як і Москва. При цьому ми наголошуємо, що російські комуністи мають насамперед зосередитися на боротьбі проти російської інтервенції в Україні.

Найгіршу послугу комуністичному руху надають і ті люди, що вагаються між опортуністами і революційними інтернаціоналістами, що займають позиції, ортодоксальні на словах і абсолютно опортуністичні на ділі. Визнаючи словами імперіалістичний характер війни, вони дивляться на ціле через призму його частини, фактично виправдовуючи путінську агресію звільненням Донбасу та ілюзією денацифікації України. Віддаючи належне традиційній антипутінській риториці, ці люди вводять трудящих Росії в оману хибними фразами про те, що путінський режим нібито справді веде в Україні війну з фашизмом. Ці горе-комуністи працюють на забезпечення фактичного класового світу саме в той момент, коли путінська авантюра неминуче рухає Росію до нової революційної ситуації, а на плечі громадян Росії падають нові жертви і тяготи. Така поведінка є верхом зради, тому що в наші дні будь-яка боротьба з фашизмом немислима без боротьби з капіталізмом, який неминуче породжує фашизм як свій природний і неминучий продукт. При цьому ці люди люблять виправдовувати свій центризм слабкістю російського робітничого класу, який, на їхню думку, все ще залишається в собі класом і не є нібито суб’єктом сучасної політики. Так, нелегко стати «суб’єктом політики» із такими «вождями»!

Особливо хотілося б відзначити реакційний характер використання гасла боротьби з фашизмом сучасними опортуністами та центристами. Дане гасло зазначені організації ставлять як ідеологічне виправдання підтримки (нехай, часом і критичної) свого імперіалізму, який нібито «бореться з фашизмом» або «фашизмом на експорт». Насправді за ступенем фашизації російський режим пройшов за останні 8 років великий шлях і сьогодні може бути цілком порівнянний зі своїми українськими братами-близнюками. Підтримувати ж російський “напівфашизм” нібито тому, що він бореться з українським на “дві третини фашизмом” є знущання з інтернаціоналізму, верх лукавства чи політичної короткозорості, витончена псевдоантифашистською риторикою соціал-шовіністична лінія.  

Сьогодні ми маємо прямо визнати цю глибоку кризу російського комуністичного руху. Однак ми заявляємо, що цей крах жодним чином не є крахом комуністичної ідеї як такої. Це крах того опортунізму, причому як відвертого, так і половинчастого, який виріс на ґрунті щодо мирної смуги трьох останніх десятиліть буржуазної диктатури у її відносно демократичній формі з численними легальними та парламентськими спокусами.

Так, з почуттям великого жалю доводиться визнати, що в Росії, яка трохи більше ста років тому стала батьківщиною більшовизму і дала людству хоч і не безперечний, але безцінний досвід СРСР, у сучасній Росії не знайшлося жодної великої лівої чи робочої організації, що наважилася прямо і відкрито засудити путінську криваву авантюру в Україні.

Але в рядах невеликих комуністичних і лівих організацій, що діють, знайшлося чимало людей, готових і здатних підняти і відстоювати прапор пролетарського інтернаціоналізму. І ці люди готові зібратися під цим прапором, щоб зробити все можливе для боротьби з цією війною, з капіталізмом та з імперіалізмом як у своїй країні, так і в усьому світі. Сьогодні для цього необхідне вирішення наступних завдань.

Як зупинити війну?

По-перше, не можна виконати завдання комунізму нині, не можна здійснити справжнє міжнародне згуртування робітничого класу без рішучого розриву з опортунізмом і пояснення мас неминучості його краху у світі. При цьому головним завданням комуністів кожної країни має бути насамперед боротьба із шовінізмом своєї власної країни. У сучасній Росії шовінізм і центризм охопили не тільки відкрито опортуністичну КПРФ, а й низку комуністичних партій, що називають себе, які аж до останнього часу прикривали свій центризм ортодоксальним марксизмом. Ми закликаємо всіх справжніх інтернаціоналістів, які є членами таких партій, вести непримиренну боротьбу проти шовіністичного курсу керівництва своїх організацій. Також ми закликаємо до об’єднання тих комуністів-інтернаціоналістів, які близькі один до одного ідеологічно. При необхідності – рвати з опортунізмом організаційно. Ми не ставимо перед собою як безпосереднє завдання створення нової комуністичної партії, йдеться поки що про коаліцію різних за своїми традиціями та підходами організацій, які розділяють головні засади революційного марксизму та пролетарського інтернаціоналізму. Але ми сподіваємося, що в процесі нашої спільної боротьби буде створено таку єдність, яка стане основою і для створення справді комуністичної партії. Сьогодні ми робимо перший крок цим шляхом, закликаючи в наші ряди всіх тих, кому дорога і близька революційна душа марксизму.

По-друге, наростаюча фашизація правлячого режиму у Росії використання законів воєнного часу для повного затикання рота всім противникам війни і репресій проти всіх незгодних ставить маємо безумовне завдання створення нових форм агітації та організації. Нехай опортуністи «бережуть» свої старі організації ціною зради своїм переконанням, — комуністи використовують увесь світовий досвід для створення відповідних епох форм боротьби за нову соціалістичну революцію і за владу мільйонів, а не мільйонерів. Така революція неможлива без заміни збанкрутілого у всьому світі буржуазного парламентаризму новою політичною системою, що забезпечує максимальну легкість і простоту виборів, перевиборів та відкликання депутатів, єдність законодавчої та виконавчої влади та інші досягнення революційної демократії. Ця нова система поховає той забобон, що управління державою може бути лише справою привілейованого чиновництва і продажних політиканів, які за останні три десятиліття довели Росію, одну з найбагатших і найрозвиненіших країн світу, до ручки, а весь світ — до третьої світової війни.

По-третє, при всьому визначальному значенні сучасного пролетаріату у найширшому значенні цього терміну, тобто. того класу, за рахунок якого створюється додаткова вартість і зростає капітал і який тримає у своїх руках усі основні системи життєдіяльності сучасного суспільства, зараз вкрай важлива мобілізація всіх трудящих класів, які представляють як людей фізичної, так і розумової праці, щоб незважаючи на інформаційну диктатуру вирвати пролетаріат та його природних союзників з-під впливу буржуазної ідеології та підняти справу творчого розвитку революційного марксизму на такий рівень, який сьогодні необхідний для розвитку широкого та самостійного робітничого руху, а також для поєднання цього руху із соціалізмом. Для реалізації цього завдання необхідно використовувати всі доступні засоби та ресурси.

По-четверте, рішуче виступаючи проти путінської кривавої авантюри в Україні, ми категорично не погоджуємося з тими пацифістськими та антимілітаристськими елементами, які свідомо чи мимоволі стають на бік сучасних українських націоналістів та імперіалістів країн НАТО. Ні припинення бойових дій, ні відведення ЗС РФ до колишніх кордонів Росії не зможуть покласти край цій війні. Припинення бойових дій та оголошення перемир’я для нас не є кінцевою метою, а вихідним пунктом для докорінного політичного оновлення як в Україні, так і в Росії. При цьому ми виходимо з того, що остаточно покласти край цій та іншим подібним війнам можна лише в умовах соціалізму, бо поки що існує капіталізм і поки що при владі імперіалісти, боротьба за поділ і переділ світу триватиме за будь-якого результату бойових дій в Україні. Але водночас жодна соціалістична революція неможлива доти, доки широкі маси пролетарів в Україні та Росії перебувають під ідейним впливом російських чи НАТОвських імперіалістів.

Ми заявляємо, що вважаємо нашою першою міжнародною обов’язком виступати за демонтаж путінського режиму, за усунення путінської кліки від влади та проведення суду над членами цієї кліки як злочинцями та катами народів Росії та України. Ми за таку революційно-демократичну перспективу, яка стане прологом майбутньої соціалістичної революції.

Ми вважаємо, що майбутній революційно-демократичний уряд має відмовитись від усіх анексіоністських планів російських імперіалістів. Справа не в тому, якій державі належить ті чи інші території, і чиї імперіалісти викачують прибуток із цих територій. Важливо, щоб на цих територіях незалежно від їхньої державної власності були забезпечені всі демократичні та соціально-економічні права, включаючи повну національну рівноправність та реальну можливість реалізувати своє право на самовизначення, аж до відокремлення та приєднання.  

Ми виступаємо за принципову відмову від вирішення спірних питань військовим шляхом та за опублікування всіх матеріалів таємної дипломатії, що має стати першим сильним ударом по імперіалізму в цілому.

Ми заявляємо, що жодні націоналістичні амбіції не варті і малої частки тієї крові, яка була пролита починаючи з 2014 року і особливо після 24 лютого і з розумінням ставимося як до тих, хто ухиляється від військової служби та участі у бойових діях, так і тим, хто, володіючи зброєю, приходить до усвідомлення того, хто його справжній ворог. 

Простягаючи руку дружби та солідарності всім українським працівникам, ми закликаємо до розриву з імперіалістами країн НАТО. Ми вважаємо, що своїми ракетами та снарядами Путін і Зеленський б’ють не лише за військовими та громадянськими цілями — вони б’ють насамперед за братерськими почуттями українського народу та народів Росії, за братерством трудящих, яке не залежить від національності, і наша головна справа сьогодні — відновити це братство у боротьбі проти наших спільних ворогів, відновити та зміцнити взаємну довіру трудящих Росії та України.

Ми вітаємо всіх тих прогресивних людей у ​​всьому світі, які сьогодні виступають проти антиросійських санкцій та проти погіршення свого становища під приводом допомоги націоналістичному режиму Зеленського. Ми заявляємо, що санкції (якщо вони не спрямовані персонально проти представників політичного та економічного істеблішменту) лише зміцнюють владу Путіна та сприяють посиленню шовіністичних настроїв. Ми щиро вітаємо ті зміни, які вже відбулися і продовжують відбуватися у Великій Британії, Німеччині, Італії, Іспанії, США та інших країнах, і зробимо все можливе для того, щоб ще більші зміни найближчим часом відбулися в Росії. Ми сподіваємося, що демонтаж режиму диктатури в Росії дасть протестному руху в країнах НАТО нові сили і разом ми утримаємо людство від сповзання в ідіотизм санкцій та у третю світову війну.

Ми ще раз повторюємо, що конфлікт між Росією та Україною, між Донбасом та Києвом, як і низку інших конфліктів, що виникли в колишніх радянських республіках після розвалу СРСР, взагалі не може бути вирішений тими класовими силами та тими політиканами, які цей конфлікт створили, посилили і перетворили на справжню війну. Для того, щоб покласти край війні в Україні та мобілізувати прогресивні сили в усьому світі на те, щоб закінчити й економічну світову війну, треба насамперед попрощатися з тими політичними режимами, які привели нас до цієї війни.

Відповідаючи 27 жовтня поточного року на засіданні Валдайського клубу на питання журналістів про можливість входження комуністів у «широкий патріотичний фронт» прихильників війни, президент Путін мав нахабство заявити, нібито «особливість сьогоднішньої Росії полягає в тому, що щодо боротьби із зовнішніми загрозами у нас практично повний консенсус» і що «в цілому консолідація дуже велика незалежно від політичного забарвлення та поглядів щодо шляхів розвитку самої Росії». Від нашої особи та від імені тих мільйонів людей, які виступають сьогодні проти війни, ми заявляємо, що це нахабна та повна брехня. Справжній комунізм, вірний пролетарському інтернаціоналізму, не помер і загине. Справжні комуністи через усі перешкоди створять нову організацію, здатну здійснити те, що раніше тільки говорили. І що більше буде жертв нинішньої бійні, то ясніше буде для трудящих мас необхідність перетворення сучасної антинародної імперіалістичної війни на справді народну – громадянську війну пригноблених з гнобителями. І як би не здавалися великі труднощі такого перетворення на ту чи іншу хвилину, справжні комуністи ніколи не відмовляться від підготовчої роботи в цьому напрямі, оскільки війна стала фактом.

Проти російського вторгнення на територію України!

За вільне самовизначення народів!

Геть війну!

Геть реакційний путінський режим!

Даєш всеросійський політичний страйк!

Хай живе міжнародна солідарність у боротьбі проти імперіалізму!

Пролетарі всіх країн, з’єднуйтесь!

Коаліція комуністів-інтернаціоналістів, Росія, 7 листопада 2022 року

Заява підтримана активістами чи регіональними відділеннями Нових Червоних, Марксистської тенденції, ОКП (інтернаціоналістська платформа), РКСМ(б), групою колишніх членів РКРП, більш ніж 14 регіонів Росії. 

Документ відкрито для підписання.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *