Канада: овації нацисту в парламенті були не просто помилкою

Парламент Канади зробив піар-ляп століття, запросивши до Палати громад відомого нацистського колаборанта, влаштувавши йому овації стоячи. Безумовно, це був прикрий промах, але це було більше, ніж одинична помилка. Цей інцидент повністю висвітлив модель канадського імперіалізму, що полягає у відбілюванні українських фашистів; і повну тупість правлячого класу, засліпленого військовим божевіллям проти Росії.

22 вересня, після виступу президента України Володимира Зеленського, спікер Палати представників Ентоні Рота запросив зал поаплодувати 98-річному Ярославу Гуньці, який був запрошений на сесію в якості гостя. Рота описав цього чоловіка як українського «героя війни» часів Другої світової війни, «який боровся за українську незалежність проти росіян». 

Пізніше з’ясувалося, що Гунька у Другій світовій війні воював у складі дивізії «Галичина», яка була українським добровольчим підрозділом сумнозвісного Ваффен-СС. Центр вивчення Голокосту «Друзі Симона Візенталя» заявив, що дивізія «відповідальна за масові вбивства невинних цивільних осіб з таким рівнем жорстокості і злоби, який неможливо собі уявити». 

Ліберальна партія, зіткнувшись з цим величезним конфузом, тепер кидає Роту під автобус. Рота наполягає, що рішення запросити Хунку було його власним, і він вже оголосив про свою відставку через скандал. Але провина не повинна лежати виключно на Роті. Невже, запрошуючи Хунку, нікому не спало на думку перевірити його кандидатуру? Не потрібно бути доктором історичних наук, щоб знати, хто воював проти Росії під час Другої світової війни.

Невже з 338 депутатів парламенту жоден не провів цей зв’язок? Міністр фінансів Христя Фріланд закінчила Оксфорд зі ступенем магістра зі славістики! Не може бути й мови про те, що вона не знала. За всіма мірками, просто вражає, що така масштабна помилка взагалі могла статися.

Канадські провідні ЗМІ намагаються применшити значення цього інциденту, вважаючи його простою помилкою. Наприклад, оглядач Globe and Mail Ендрю Койн написав на сайті, раніше відомому як Twitter, що він «радий бачити, що всі сторони утримуються від політизації цієї прикрої ситуації». Так, ніби запрошення нациста до парламенту не є політичним за своєю суттю! А просто назвати це «прикрою ситуацією» — це ще більше применшити. Койн, схоже, вважає, що таке може статися з кожним, але можна з упевненістю стверджувати, що переважна більшість людей, які читають цю статтю, ніколи не були пов’язані з воєнним злочинцем. 

Насправді, це не перший випадок, коли канадський уряд закриває очі на нацистських колабораціоністів у країні. Після Другої світової війни федеральний уряд дозволив 600 колишнім бійцям дивізії «Галичина» оселитися в Канаді. Це рішення було виправдане тим, що вони пішли добровольцями на бік нацистів «не через любов до німців, а через ненависть до росіян і комуністичної тиранії». Після поразки Гітлера і початку холодної війни канадський уряд вважав комуністів реальною загрозою. 

Коли пізніше канадському уряду нагадали про присутність цих нацистів у Канаді, він продовжував виправдовуватися. У 1980-х роках відомий мисливець на нацистів і людина, що пережила Голокост, Саймон Візенталь надіслав уряду список із 217 колишніх членів дивізії «Галичина», які, можливо, проживають у Канаді. Подальші розслідування КККП та громадське розслідування 1986 року дійшли висновку, що нацистські колаборанти справді оселилися в Канаді. Однак жодне з розслідувань не рекомендувало депортації, оскільки федеральний уряд знав про нацистське минуле цих осіб, коли вони переїхали до країни, і оскільки «просто членство» в СС не є доказом скоєння воєнного злочину!

Неодноразово наполягаючи на діях і так і не побачивши їх, Візенталь врешті-решт дійшов висновку, що канадський уряд не має політичної волі для полювання на колишніх нацистів, і після цього відмовився повернутися до країни. 

Варто також вказати на численні пам’ятники, які існують по всій країні, присвячені нацистським колаборантам, зокрема один в Оквілі, два в Едмонтоні та вулиця в Гатіно, яка до 2015 року носила ім’я пронацистського вченого. Насправді, таких пам’ятників у Канаді так багато, що для їх переліку у Вікіпедії є ціла сторінка! 

Зв’язок уряду з українськими фашистами продовжується і сьогодні. Ще одним прикладом є не хто інший, як міністр фінансів Христя Фріланд. Фріланд неодноразово хвалилася своїм дідом, Михайлом Хом’яком, кажучи, що він «наполегливо працював, щоб принести свободу і демократію в Україну». Під час Другої світової війни Хом’як був редактором нацистської пропагандистської газети. Коли ця інформація вперше з’явилася, Фріланд назвала її «російською дезінформацією», але всі докази вказують на протилежне. Фріланд також була спіймана, коли позувала для фотографій з шарфом з українським ультраправим гаслом.

У війні проти Росії Канада активно підтримувала фашистські елементи в українській армії. На початку війни канадські чиновники зустрічалися з членами сумнозвісного батальйону «Азов» — неонацистського підрозділу, що входить до складу Національної гвардії України. Урядовці здебільшого ігнорували повідомлення про політичний характер батальйону і були більше стурбовані тим, як ця новина вплине на їхній публічний імідж, ніж чимось іншим. 

Дійсно, цей останній випадок нацистської апології в парламенті не є випадковістю, а випливає з логіки участі Канади у війні. 

Нинішнє військове божевілля і бажання згуртувати громадську думку навколо протистояння західного імперіалізму з Росією допомагають пояснити, чому жодній людині в уряді чи парламенті не спало на думку провести невелику перевірку біографії «українського ветерана» і чому всі вони плескали, як дресировані тюлені, при одній лише згадці про те, що він воював з росіянами. Це приниження для канадського імперіалізму є цілком заслуженим.

Чому Канада насправді займається Україною?

Весь цей галас відбувається в той час, коли Зеленський подорожує Заходом, щоб заручитися підтримкою свого контрнаступу на Росію. Цей контрнаступ виявився повним провалом, і він починає відчувати, що його союзники кидають його напризволяще. 

Країни НАТО вклали мільярди доларів у свою маріонеткову війну проти Росії, і їм стає все важче виправдовувати витрати на війну перед своїм бідним населенням. Є ознаки того, що США готують громадську думку до прийняття ідеї відмови від України. Перед поїздкою до Канади Зеленський отримав прохолодний прийом у Вашингтоні, де він отримав лише мізерні 325 мільйонів доларів нового фінансування.

Канада влаштувала йому теплий прийом і пообіцяла 650 мільйонів доларів нового фінансування, прагнучи показати своїм союзникам, що вона робить свій внесок у війну проти Росії. Яким би успішним був візит, якби Трюдо не підніс Путіну цю піар-перемогу на тарілочці! Безумовно, твердження Росії про вторгнення в Україну з метою денацифікації є чистою демагогією, і Росія має достатню кількість неонацистів у власній армії; але поблажливість України та Канади до фашистів, безумовно, не слугує викриттю цієї брехні.

Замість того, щоб досягти перемоги, Трюдо тепер виглядає клоуном на світовій арені, і він викрив лицемірство маріонеткової війни Заходу. Уряд завжди стверджував, що відправляє поставки в Україну, щоб допомогти захистити «свободу» і «демократію». Але якщо їхнє уявлення про «борців за свободу» включає людей, які воювали на боці Ваффен-СС, цього достатньо, щоб поставити під сумнів їхні мотиви. У той час як канадцям все важче зводити кінці з кінцями, уряд аплодує нацистам і витрачає сотні мільйонів на зброю, щоб послабити суперника на шахівниці імперіалізму.

Насправді Канада заохочувала і підтримувала цю війну заради своїх імперіалістичних союзників по НАТО, особливо Америки. Росія стала одним з головних ворогів на світовій арені для західних імперіалістичних держав. Ця війна насправді спрямована на те, щоб утримати Україну в лоні західного імперіалізму, щоб краще грабувати її, максимально послаблюючи Росію в цьому процесі.

Як би Канада не любила представляти себе «доброю» і «мирною» країною на світовій арені, вона є імперіалістичною державою. Вона готова використовувати будь-які засоби для просування своїх інтересів, навіть якщо це включає в себе заплющення очей на злочини живих монстрів, таких як Хунка і лідери батальйону «Азов». Будь-які заяви про те, що війна ведеться за «свободу», лише прикривають її справжню природу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *