Чи ти комуніст?

Випуск 43 журналу «На захист марксизму» присвячений боротьбі за комунізм і має на меті надати низку важливих уроків з історії Радянського Союзу та невдалої німецької революції. Ми сподіваємося, що це послужить вихованню нового покоління комуністів, які сьогодні вступають у боротьбу. IDoM 43 доступний для замовлення вже зараз!

Кампанія «Чи ти комуніст?» Міжнародної марксистської тенденції дає чудові результати повсюди.

Наш успіх відзначають наші друзі, які, природно, в захваті. Так само, як і наші вороги, чиє невдоволення значно зростає, бо вони просто не можуть цього зрозуміти.

Це нерозуміння не важко пояснити. Ці люди абсолютно не розуміють суті періоду, через який ми проходимо, і тому перебуваємо в глибокій кризі.

У кризі і реформатори, і сталіністи. І їх об’єднує в цій безнадійній плутанині міріади сект, що кишать на периферії робітничого руху.

Саме їхнє ідеологічне банкрутство призвело до того, що всі самоназвані ліві «реалісти» опинилися в безладі. Їхнє презирство до теорії робить їх абсолютно нездатними розуміти реальні процеси, що відбуваються в суспільстві, та ефективно реагувати на них.

Як наслідок, вони зробили найпесимістичніші висновки з нинішньої ситуації.

У всьому цьому жалюгідному видовищі пораженства, скептицизму і деморалізації Міжнародна марксистська тенденція виділяється як організація, що твердо спирається на марксизм і ленінізм і приділяє серйозну увагу теорії.

Наша сила полягає в силі наших ідей. Ленін підкреслював, що без революційної теорії неможливо побудувати революційну організацію. Ця думка правильна на тисячу відсотків.

Справді революційна течія — це та, яка стоїть пліч-о-пліч з найбільш передовими елементами робітників і молоді. Вона поділяє їхній досвід — як поразок, так і перемог. У цьому ми нічим не відрізняємося від будь-якого іншого послідовного класового борця.

Лише в одному ми відрізняємося від усіх інших течій: у ясності нашої програми і перспектив, у здатності розуміти природу етапу, через який ми проходимо, і точно передбачити майбутню лінію маршу.

Маркс і Енгельс дуже чітко і лаконічно пояснили це в основоположному документі нашого руху — «Комуністичному маніфесті».

Хто такий комуніст?

Комуністи розуміють, що без повсякденної боротьби за досягнення при капіталізмі соціалістична революція була б неможливою

У розділі «Пролетарі і комуністи» ми читаємо наступне:

«У якому відношенні перебувають комуністи до пролетарів в цілому?

«Комуністи не утворюють окремої партії, протиставленої іншим партіям робітничого класу.

«Вони не мають жодних інтересів, відмінних від інтересів пролетаріату в цілому.

«Вони не встановлюють ніяких власних сектантських принципів, за допомогою яких вони формують пролетарський рух.

«Комуністи відрізняються від інших партій робітничого класу тільки тим, що: 1. в національній боротьбі пролетарів різних країн вони вказують і висувають на передній план спільні інтереси всього пролетаріату, незалежно від будь-якої національності. 2. На різних стадіях розвитку, які доводиться проходити боротьбі робітничого класу проти буржуазії, вони завжди і скрізь представляють інтереси всього руху в цілому.

«Комуністи, отже, є, з одного боку, практично, найбільш передовою і рішучою частиною партій робітничого класу кожної країни, тією частиною, яка штовхає вперед всі інші; з іншого боку, теоретично, вони мають перед великою масою пролетаріату ту перевагу, що ясно розуміють лінію походу, умови і кінцеві загальні результати пролетарського руху».

Інтернаціоналізм

У Маніфесті також підкреслюється, що комуністи є інтернаціоналістами. Комунізм або інтернаціональний, або ніщо. Боротьба проти капіталу переступає всі штучні національні кордони. Наше гасло: «Робітники всіх країн, єднайтеся!».

Сьогодні це ще більш необхідно, ніж за часів Маркса. Ми виступаємо за священну єдність робітничого класу, що стоїть вище всіх поділів за національністю, мовою, расою, кольором шкіри, статтю, статтю або релігією.

З цієї причини ми непримиренно виступаємо проти реакційного націоналізму, расизму, а також так званої політики ідентичності і будь-якої іншої отруйної ідеології, яка прагне розділити пролетаріат і відвернути його увагу від головної боротьби — класової боротьби за повалення капіталізму — єдиного способу скасувати всі форми гноблення і експлуатації.

Велика Жовтнева революція в Росії була здійснена під прапором пролетарського інтернаціоналізму. Але десятиліття сталінського бюрократичного виродження мали фатальний вплив на комуністичні партії в усьому світі. Лідери комуністичних партій відійшли від ідей Леніна, що призвело до катастрофічних результатів.

Тепер у них не залишилося нічого від комунізму, окрім порожньої назви. Більшість з них виродилися в простих реформаторів. Це спровокувало серйозні конфлікти з рядовими членами партії, які бажають захищати справжній комунізм. Настав час закликати до повернення до справжньої комуністичної політики: до політики Леніна.

Нинішні умови дозріли для таких змін. Світова криза капіталізму відкриває новий бурхливий період класової боротьби, який вимагає повернення до справді революційної та пролетарської інтернаціоналістичної політики.


Період відбору

Ті, хто мав ілюзії щодо лівих реформаторів, зараз повністю деморалізовані. Їм здається, що все втрачено, і вони витрачають весь свій час на нарікання на ситуацію, яка, на їхню думку, є безнадійною.

Багато хто зі старшого покоління заражений хворобою скептицизму та песимізму, від якої не існує протиотрути. Отже, більшість з них ні на що не придатні. Вони абсолютно сліпі до того, що насправді відбувається в суспільстві.

У чому ж тоді полягає справжній сенс періоду, який ми щойно пережили? Це був період підготовки, в якому значний прошарок робітників і молоді пройшов школу лівого реформізму і засвоїв кілька болючих уроків. Тому це був необхідний процес очищення від дискредитованих ідей і нещадного викриття обмежень лівого реформізму.

Але це готувало ґрунт для підйому справжньої комуністичної тенденції. Ми бачимо чіткі докази цього в багатьох країнах, в тому числі і в США. Зокрема, зростає кількість молодих людей, які дивляться за межі лівого реформізму, за межі Берні Сандерса, за межі Ципраса, за межі Корбіна.

Як наслідок, багато хто з найбільш просунутих молодих людей більше не бажає асоціюватися навіть зі словом «соціалізм», яке вони ототожнюють з боягузливою капітуляцією перед нинішньою системою. Вони шукають чистий прапор і чітку та неоднозначну відданість класовій війні та соціальній революції. Вони хочуть комунізму, і ніщо інше їх не влаштує!

Здебільшого вони прийшли до цих висновків інстинктивно. Вони не читали три томи «Капіталу» Маркса, або, можливо, навіть «Комуністичного маніфесту». Але вони є комуністами серцем і душею, які палко бажають брати активну та організовану участь у революційній боротьбі.

Тільки безнадійний педант буде ображатися на відсутність у них марксистської освіти. Ідеї можна легко почерпнути з книжок. Але просте книжкове навчання ніколи не забезпечить нас ентузіазмом і революційним духом, який є полум’яною душею пролетарського революціонізму.

Це надзвичайно важливий розвиток, з яким ММТ вдалося встановити зв’язок.


Бурхливий період

Період, в який ми вступили, буде періодом бурі і стресу. Об’єктивна ситуація не просто дозріла для соціалістичної революції, вона вже перезріла. Але через слабкість суб’єктивного фактору вона буде розтягнута в часі, з багатьма злетами і падіннями.

Буде багато досягнень і багато поразок. Але через усі ці події робітничий клас буде вчитися. Матеріальні умови готуються для швидкої зміни свідомості мас. Ми вже бачимо докази цього.


За що борються комуністи?

Якщо я запитаю вас, за що ми насправді боремося, ви, напевно, відповісте: ми боремося за роботу, за житло, за хорошу медицину, за пенсії і так далі.

Звичайно, всі ці речі необхідні. Але це лише базові умови існування. Це перший крок для створення нового суспільства. Але це лише перший крок. Справжня революція відбувається лише після того, як ці речі будуть досягнуті.

Суперечки навколо штучного інтелекту ставлять майбутнє капіталізму в найсуворіші умови. За капіталізму впровадження нових технологій неминуче означатиме знищення великої кількості робочих місць — не лише механічної праці, а й багатьох кваліфікованих і напівкваліфікованих професій. Це загрожує засобам до існування медсестер, бухгалтерів, навіть хірургів. Результатом будуть масові соціальні потрясіння.

Але з комуністичної точки зору ці інновації мають зовсім інше значення.

Протягом 10 000 років культура була монополією крихітної меншості. Переважна більшість була зведена до ролі рабів у тій чи іншій формі: «рубачів дерева і носіїв води», цитуючи Біблію.

Але при гармонійному соціалістичному плані виробництва застосування штучного інтелекту та інших нових технологій послужить революційній зміні умов життя. Вся важка праця може бути виведена з-під контролю, а робочий час може бути різко скорочений до абсолютного мінімуму.

Це забезпечить реальну матеріальну основу для досягнення справжньої емансипації людського роду. Різке скорочення робочого дня є передумовою справжньої культурної революції.

Вперше в історії перед масами будуть відчинені двері, щоб вони могли по-справжньому осягнути великі скарби культури, в яких їм було відмовлено.

Великий французький соціаліст-утопіст Шарль Фур’є визначив соціалізм як реалізацію потенціалу людського роду. Це те, за що ми боремося.

Наша мета — створити рай у цьому світі: новий світ, в якому життя набуде абсолютно нового сенсу. І вперше чоловіки і жінки зможуть піднятися до своєї справжньої гідності.

Це єдина причина, за яку варто боротися.

Ось чому ми — комуністи.

Лондон

9 вересня

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *